Jak będzie wyglądać moda męska wiosną 2023?

Już od dłuższego czasu projektanci mody męskiej pracują nad trendami przygotowywanymi z myślą o nadchodzącej wiośnie, które powoli prezentowane są na wybiegach i wystawiane na ocenę publiczną. Jak zwykle nie będzie nudno i jak zwykle czekają na nas liczne zaskoczenia. Bo wiosna musi kojarzyć się z żywiołowością!

Kolorystyka na wiosnę – delikatne pastele i barwy ziemi


Słoneczna wiosenna pogoda nastraja do wybierania energetycznych barw, ale projektanci radzą jednak, by lekko poskromić swój entuzjazm i wybierać kolory radosne, aczkolwiek bardziej stosowane, wyraźnie rozjaśnione bielą. Totalnym kolorystycznym hitem będą pastele. Na pokazach topowych marek, m.in. Louis Vuitton oraz HUGO, pojawiły się cukierkowo różowe bluzy męskie jak te tutaj: https://dstreet.pl/bluzy-meskie, błękitne koszule i cytrynowe t-shirty.

Mężczyznom, którzy w pastelach widzą jednak nieco za dużo kobiecości i dziewczęcości, proponuje się z kolei barwy wciąż jasne i stonowane, ale już bardziej męskie, patrząc na to w taki bardziej tradycyjny sposób, nawiązujące do kolorystyki ziemistej. Z jesiennej mody projektanci zapożyczają wszelkie beże, ecru, brązy i zielenie. Można je łączyć z przeróżnymi kolorami, zestawiając je chociażby z burgundem, kobaltem lub odcieniem bordo, które to również mają gościć w męskich szafach tej wiosny.

Rzut oka na wzór – powrót egzotyki i kraty


Egzotyczne wzory, nawiązujące do spędzania leniwych wakacji pod palemką na Hawajach, zazwyczaj wkraczają do mody męskiej latem, by pojawić się na krótkich basenowych spodenkach i lekkich lnianych koszulach, ale w tym roku zrobią to nieco wcześniej i przyjmą nieco inną formę. Duże kwiaty oraz zwierzęce printy, a także typowo hawajskie motywy pojawią się niekoniecznie na bluzkach, t-shirtach i koszulkach, bo pokryją przede wszystkim odzież wierzchnią, czyli dżinsowe katany, bluzy, a nawet… długie płaszcze!

Swój wielki powrót zaliczy również ponadczasowa krata, która choć jest motywem ponadczasowym, to jednak rzadko kiedy występuje w modzie wiosennej czy też letniej. Kraciasty wzór ozdobi głównie różne modele materiałowych spodni, przede wszystkim typowe spodnie garniturowe, które będą łączone bezpośrednio z samymi gładkimi i jednokolorowymi koszulami, przykrytymi ewentualnie jakimś dłuższym trenczem, niekoniecznie marynarką.

Kultowa odzież wierzchnia – bomberki i trencze


Parokrotnie pojawiło się już odniesienie do trenczy i nie stało się to bez powodu, albowiem ten kultowy męski płaszcz, który nosiło się wczesną jesienią, już teraz można ponownie wyciągnąć gdzieś z dalszych części szafy, by nosić go do dżinsów i sportowych bluz męskich, a gdy zrobi się nieco cieplej, zarzucać go bezpośrednio na same t-shirty. Płaszcze wyglądają rewelacyjnie ze spodniami o lekko krótszych nogawkach, które pozwalają na odsłonięcie kostek i lepszą prezencję modnego buta (np. materiałowych mokasynów albo markowych trampek).

Wyciągając z szafy zapominany już trencz, warto poszukać od razu starej bomberki, która według projektantów ponownie ma wrócić do łask. Przewidywania są takie, że męska bomberka stanie się najważniejszym i najczęściej wybieranym typem odzieży wierzchniej na wiosnę. A pewne jest to, że wystąpi w najróżniejszych odsłonach, bo już teraz to się dzieje i już w tym momencie do sklepów trafiają powoli bomberki matowe i lśniące, kolorowe i wzorzyste oraz stonowane, a także te ze skórzanymi wstawkami bądź pokryte dodatkową lakierowaną warstwą.

bluza dla faceta

Wysoka jakość – designerskie modowe projekty


Jeżeli już się inspirować, to zawsze tymi najważniejszymi markami, które rzeczywiście kreują modę, a nie opierają jej tylko na utartych koncepcjach i podstawowych schematycznych rozwiązaniach, które już kiedyś gdzieś były. W tym roku ma dojść do jeszcze większej popularyzacji designerskich wyrobów. Propozycje kultowych marek mają trafiać do „normalnych” sieciowych sklepów.

Oczywiście będą mieć one odpowiednie ceny, jednakże prawda jest taka, że niejednokrotnie lepiej kupić jedną porządną i naprawdę ciekawą pod względem designu rzecz niżeli kilka takich, które w rzeczywistości nie będą mieć prawie żadnej modowej wartości. Jeden przemyślany dodatek potrafi wykreować cały charakter stroju, nawet jeśli pozostała część tego stroju będzie prosta i stonowana.

Comments are closed.